| Přihlásit Skip Navigation LinksHlavní stránka > Články a reportáže > Zítřejší závod v Brně se koná za každého počasí

Zítřejší závod v Brně se koná za každého počasí

1. 9. 2018

aktuální informace ohledně mokrého závodu

Chtěli bychom potvrdit, že závod Le Mans série v Brně se v neděli 2. září bude konat za každého počasí. Vzhledem k předpovědi počasí bude velmi pravděpodobně vyhlášen jako mokrý závod, kdy bude možné střídat ostrý závodní a mokrý podvozek s lacinou nebo voděvzdornou elektronikou. Délka jízd bude upravována podle aktuální situace na trati a budeme se snažit toho najezdit co nejvíce. Také bychom chtěli všem příchozím potvrdit, že tentokrát nebude v platnosti limit 50% ujeté vzdálenosti vítěze pro získání bodů do Le Mans série, ale nastavíme podmínky tak, aby víceméně každý přítomný jezdec měl zaručené, že body získá, pokud bude přítomen během celého závodu a alespoň formálně (na start) nastoupí do většiny vypsaných jízd.

Toto ustanovení má za cíl nejen motivovat co největší množství jezdců, aby se ke dráze v Bosonohách dostavili i za nepříznivého počasí, ale také zohlednit skutečnost, že na mokré dráze jsou rozdíly v rychlostech modelů podstatně výraznější než za sucha, a také je zde vyšší riziko poničení elektroniky, a tedy nemožnosti v závodě pokračovat. V tom případě bude stačit přítomnost jezdce, během závodních jízd alespoň v roli nasazovače. Každopádně předpokládáme, že bude potřeba najet nějaký minimální počet kol (jedno, čtyři?), ale to se domluvíme na místě, nebo budeme řešit individuálně (např. selhání techniky hned v úvodu závodu).

V tuto chvíli máme potvrzenou účast za každého počasí minimálně od čtyř jezdců a věříme, že se přidají ještě někteří další. Závod se každopádně uskuteční při jakémkoliv počtu startujících. Bude možné startovat i s vozy nelegálními pro MLMS, např. Formule 1, jako Guest. Předpokládáme, že všichni přítomní budou startovat najednou v jedné skupině, aby všichni měli pokud možno stejné podmínky.