1.5.5.2024Blansko
2.8.6.2024Otrokovice
3.27.7.2024Frýdek Místek Sokol
4.24.8.2024Svitavy
5.21.9.2024Brno Bosonohy
6.28.9.2024Hudy Arena
7.12.10.2024Otrokovice
8.21.12.2024Ostrava

Novinky

4. 5. 2024Nedělní Blansko se blíží, trénujeme už dnes večer(Novinka)

Nedělní závod v Blansku sice nenabídne, bohužel, početné pole vozů, ale i tak to budou jistě příjemné závody a dobře strávený den. Hned po sobotních závodech MRCupu bude možné jezdit a trénovat na krásné dráze v Blansku. Navíc večer bude k dispozici táborák, takže špekáčky s sebou. Ráno, prosím, o brzký příjezd, odpoledne hrozí přeháňky, tak budeme chtít začít co nejdříve jezdit finálovky.
13. 3. 2024Pravidla pro rok 2024(Novinka)

Připravujeme nová pravidla pro ročník 2024. Nejvýraznější změnou je možnost startovat s druhým autem v jednom závodě. Více viz pravidla bod 1.3.6.
20. 12. 2023Ohrožení závodu z důvodu nemoci(Novinka)

Bohužel jsem tento týden dostal vysoké horečky a nejsem schopen normáln fungovat. Zítra napíšu definitivní rozhodnutí o realizaci či zrušení závodu :( Přihlášek je dost, tak to moc mrzí :(
18. 12. 2023Christmas Race 2023 Ostrava 23.12.(Novinka)

Poslední závod letošní sezóny a vyhlášení. To čeká jezdce seriálu Le Mans. Kdo získá týdenní kalendář na příští rok? Ti , kteří měli letos nejvíce startů. Těšit se můžete na čtyři finálové jízdy bez škrtání výsledků s nábojem vytrvalostních závodů. Kvalifikace na nejrychlejší kolo. Přihlásit se mohou klasické pancary, ale i vozy hobby 4WD, GT Stock a předokolky dle propozic. Do poslední minuty je pořadí v závodě otevřené, kromě rychlosti rozhoduje i taktika a vytrvalost. Zároveň jsme vypsali závody: Formule 1, 1/12 Stock GT, TC Stock 13.5, TC Modified, TC Truck dle pravidel MSP Bohumín. Příhlášky na MyRCM: https://www.myrcm.ch/myrcm/main?hId[1]=bkg&dId[E]=74333&pLa=cz Těšíme se na předvánoční setkání!
10. 8. 2023Páteční měřený trénink v Trnavě(Novinka)

Páteční měřený trénink v Trnavě začíná již od 10:00 hodin. Celodenní trénink stojí 10 EUR, případně večerní trénování bude potom oceněno dle domluvy.
22. 6. 2023Závod ve Svitavách se jede v sobotu!(Novinka)

Došlo trošku k informačnímu šumu přímo od pořadatele Le Mans série, tak prosím, vězte, že se jede v sobotu, tak jak je to psáno v kalendáři RC Modelklubu Svitavy. Na našich stránkách visel dlouho chybný nedělní termín. Snad se tedy všichni sejdeme v sobotu ráno, případně v pátek večer na krásné a velké trati.
4. 3. 2023Upravené přihlašování do závodů(Novinka)

Drobnou změnou v uplynulých dnech prošlo přihlašování na závod. Nově pokud se opakovaně přihlásíte pod identickým jménem, a ve stejné skupině, tak bude automaticky doplněna fotografie modelu, který máme uložený za poslední cca dva roky a nejvíce odpovídá názvu Vámi přihlášeného auta. Jelikož v poslední době moc fotografií nebylo, tak se funkčnost této úpravy může projevit až během letošní sezóny, nicméně pokud pošlete fotografii Vašeho nového modelu (nebo odkaz na existující fotky zde v galerii) na rsc@racingsportscars.com, tak bude do přihlášek obratem přidána. Chtěli bychom se vrátit k dřívějšímu standardu, kdy naprostá většina přihlášených modelů byla v galerii ještě před závodem vyobrazena.
9. 2. 2023Schválený kalendář 2023 je zde(Novinka)

Tak se nám vyrýsoval kalendář na letošní sezónu 2023 18.3. Holešov 22.4. Otrokovice 13.5 Blansko 1.7. Svitavy 30.7. Frýdek-Místek Sokolík 12.8. Trnava /SK 9.9. Otrokovice 23.9. Brno 30.9. Trenčín Hudy Arena /SK 7.10. rezerva 23.12. Ostrava
5. 2. 2023Předběžný kalendář a také větší změny předpisů(Novinka)

Dneska jsme zveřejnili předběžný kalendář Moravian Le Mans Series ročníku 2023. Data s otazníkem jsou ještě předmětem jednání s místními pořadateli a majiteli tratí, ostatní jsou už potvrzené. Ročník 2023 začíná halovým závodem v Holešově, který se tradičně pojede v rámci místního poháru závodů. Pokud jde o předpisy, nyní mohou ve skupině LMP3 nově bodovat všechny bezdušové 'zadokolky', běžně spadající pod LMP2. K této změně jsme sáhli kvůli nedostatku čistokrevných vozů LMP3, které letos jsou vypsány např. v závodě 12 hodin Blanska. Největší změnou je sloučení všech dvoukolek do 10.5T do skupiny LMP2, zatímco skupina GT bude určena výhradně vozům 4WD, v několika variantách, z nichž ta nejrychlejší bude nově rozšířená GT Stock. Ta budou zároveň sloužit jako reference pro uznání účasti případných dalších vozů 4WD, neodpovídající přesně ani některé z dalších specifikací jako Hobby (GT2), či LC Racing (GT3).
27. 11. 2022Letos už pouze jeden závod(Novinka)

Navzdory volnému termínu dalšího ostravského závodu v kalendáři, nyní jej oficiálně můžeme považovat za zrušený. Tedy jediný a poslední závod letošního ročníku se uskuteční 23. prosince v ostravské hale.
14. 10. 2022Svitavy - informace k průběhu sobotního závodu(Novinka)

Vzhledem k predpovedi pocasi jsme se rozhodli zavod uskutecnit v lehce jinem formatu. Rano netreba spechat, protoze zrejme dopledne bude prset. Proto navrhuji prijezd do arealu na pohodu na 10 hodin dopoledne. Casomira a dalsi veci budou takto pripraveny, nicmene pokud predpoved bude platit, tak muzeme finalove jizdy ocekavat po poledni. Chceme zavod urcite odjet i pri male ucasti, pri horsim pocasi. Ne v desti, ale na mokre trati bez kaluzi muzeme jet. Budte ale prosim v arealu opravdu pred 11, protoze se muze stat, ze prset nebude a pojedeme driv. Diky za pochopeni a tesime se na setkani pri poslednim venkovnim zavode. K dispozici bude kryte depo, ale stoly a zidle vlastni. Dostaneme se i do klubovny, kde muzeme travit pripadny cas, nez prestane prset
12. 8. 2022LMS Otrokovice chceme určitě jet, počasí zvládneme(Novinka)

LMS Otrokovice - předpověď se spíše zhoršuje... Ale pořád je šance na suchou sobotu. Nicméně po dohodě s Petrem uvítáme závodníky rádi už v 7:15 tak, abychom mohli co nejdříve začít. Ideálně v 8:45 rozprava a od 9:00 kvalifikace. Předpovědi byly v poslední době dost pesimistické a většinou déšť přišel mnohem později, než předpovídali, případne nepříšel vůbec, takže zatím neuvažujeme o zrušení, chceme určitě závodit a to pokud možno na suchu!
28. 7. 2022Bohužel i červencový Sokolík odvolán :((Novinka)

Byli jsme připraveni uspočádat závody i pro malý počet startujících, ale předpověď počasí je natolik devastující, že by ani nebylo kdy vyčistit asfalt a má prakticky pršet celý víkend :( Pokusíme se najít náhradní termín.
2. 6. 2022Červnový závod na Sokolíku je ODVOLÁN a zrušen(Novinka)

Z důvodu nizkého počtu přihlášených a deštivé předpovědi počasí jsme nuceni závod na Sokolíku tuto sobotu zrušit. Děkujeme za pochopení.
22. 4. 2022Otrokovice již zítra(Novinka)

Areál bude pro závodníky otevřen v 8 hodin, takže netřeba moc spěchat, abychom nezmrzli po ránu. Přes den má být pěkně, takže počítáme se zahájením a kvalifikacemi v 10 hodin.
25. 2. 2022Organizace závodu v Ostravě 26.2.2022(Novinka)

Vážení přátelé, ostravské závody bude realizovány následovně: Hala pro vstup bude otevřena v 8:30 hodin ráno 26.2.2022. Dráha bude již postavená, volná k trénování. Na MyRCM je již zveřejněný harmonogram, který počítá s měřenými tréninky od 10:00, kdy začne probíhat i registrace do závodu. Začátek kvalifikace bude ve 13:00 přesně, rozprava bude předcházet v cca 12:45. Samozřejmě, kdo přijde třeba až ve 14 hodin, plynule se zařadí do již rozběhlého systému jízd podle vyvěšení na nástěnce či MyRCM. Je možnost nastoupit třeba až na finálové jízdy, i tak bude dost času na poježdění. Vzhledem k počtu přihlášených budou kategorie rozděleny následovně: 1/12 GT Stock a 1/12 Open pojedou společně klasicky 3 kvalifikace a 3 finálovky s počítáním výsledků jako např. v Bohumíně. Vyhlášeno bude zvlášť pořadí Open i GT. Kategorie formule bude vyhlášena samostatně, ale pojede společně v bloku s Le Mans. Takže tady čeká monoposty kvalifikace na nejrychlejší kolo a 4 finálové jízdy po 10ti minutách, kdy rozhodující bude počet najetých kol. Společně s formulemi bude ve skupině zařazen i vůz LMP3, což je vlastně formule s kastlí prototypu a všichni tak mají podobný jízdní styl. Kategorie Stock bude rovněž sloučena v jízdách s některými vozy 4WD startujícími v Le Mans. A pojede stejně kvalifikaci na nejrychlejší kolo a 4 finálové jízdy po 10ti minutách a rozhodne počet najetých kol. Zbytek dvoukolek pojede v rámci Le Mans ve dvou skupinách (LMP1+LMP2 a zvlášť GT). Zároveň zůstává jedna pomalejší skupina Le Mans série pro začínající jezdce nebo zkrátka ty, kteří budou v kvalifikaci na zadních pozicích. Myslím, že je důležité, aby i začínající měli svůj prostor.
10. 2. 2022Kalendář i propozice zvěřejněny(Novinka)

Máme pro Vás kalendář závodů pro letošní rok. Na venkovních závodech se vždy pojede také závod F1 Classic, tedy doutníků a také současné formule budou vítány. V pravidlech se předepsal minimální poměr ve skupině GT Stock na 1:4,5 pro větší vyrovnanost skupiny GT. Zároveň padlo omezení motoru v LMP3.
16. 8. 2021Důležité změny v kalendáři LMS 2021(Novinka)

Z důvodu komplikací při cestování na Slovensko jsme byli nuceni přesunout závod z Trnavy do nedalekých Otrokovic. Termín zůstává stejný, ale bohužel musíme tuto změnu, ač neradi, udělat :( Děkujeme RC Trnava za pochopení a RC Zlín za rychlou náhradní variantu. Další změnou je přesun závodu v Brně o týden později. Důvodem je pořádání MČR v Blansku, které pořadatelé stanovili do našeho termínu v Brně. Abychom zajistili dobré startovní pole a zároveň se s MČR nekřížili, dochází k tomuto přesunu. Nadále platí, že se závod pojede ve spolupráci s MJS cupem jako loni. Děkujeme za pochopení. Nový termín je 2.10.2021
8. 8. 2021Svitavy aktuálně (Novinka)

Už neprší, ale trať je mokrá. Přes den má být hezky, takže pocitame se suchým závodem. Jen kvalifikace budou delší tak, abychom mohli jet na suchu. Muuete přijet klidně až na 8 hodin..ale areál otevrirame v 7
6. 8. 2021Svitavy - info před závodem(Novinka)

Ve Svitavách je běžně dostupný velký stan, kde se schovají všichni závodníci Le Mans série a dalších závodů. Proto netřeba brát nějaký přístřešek. Ale stůl a židle si vezměte s sebou. Od rána přes oběd bude na místě výborný bufet. Takže se zde parádně nasnídáme a naobědváme. Po obědě bude již bufet uzavřen. Samozřejmostí bude i pitný režim v době otevřeného bufetu. Předpověď zatím nevypadá úplně dobře po ránu. Proto ještě přidáme aktuální info v sobotu odpoledne/večer dle předpovědi počasí. Nicméně počítáme s tím, že se závod pojede i za případného mokrého počasí. Ale pokud by byla předpověď špatná pouze na ráno, posuneme začátek tak, abychom jeli na suché trati. Zatím to vypadá na možný posun začátku kvalifikací a jízdu na suchu. Těšíme se na setkání se všemi.
Page 1 of 5 (95 items)<<<12345>>>