| Přihlásit Skip Navigation LinksHlavní stránka > Články a reportáže > Shrnutí změn pro rok 2019

Shrnutí změn pro rok 2019

11. 1. 2019

Propozice ve zkratce

Pro letošní sezónu jsme moc změn opět neudělali, protože se snažíme zajistit co možná nejstabilnější seriál, na který se můžete spolehnout. Přesto je zde pár změn. Pojďme na ně.

LMP3

Hlavní změny se týkají této velice zajímavé skupiny. Pro asfaltové závody budou nyní předepsány jednotné pneumatiky Ride GR. Jezdcům by to mělo zjednodušit situaci na závodech. Jedná se o osvědčené a mnohdy optimální pneumatiky, nicméně na některých tratí byli ve výhodě jezdci laborující například s koly Shimizu různých tvrdostí. Rovněž v rámci podpory kompaktnosti této skupiny jsme vytvořili seznam povolených karosérií, které jsou velice podobné svými vlastnostmi. Drtivá většina jezdců je stejně jezdila, i proto jsme to ukotvili do pravidel. Nicméně pro vyzkoušení je možné použít i jinou karosérii, která by odpovídala ovšem alespoň skupině LMP2, ale pouze na omezený počet startů za rok. Poté by již mohl být hodnocen pouze do LMP2. V uplynulých sezónách této skupině kralovali jezdci z Českých Budějovic, kteří přislíbili know-how pomoc přímo na závodech i formou zpráv z jednotlivých závodů. To vše by mělo pomoct stávajícím i novým jezdcům optimálně nastavit podvozek svého modelu.

Uvažovali jsme o změnách v GT2, aby se tyto modely zrychlily, ale stále stávající hobby pravidla napříč republikou zůstává na stejném převodu, proto jsme ho také neměnili.